Aláírták az összeolvadásról szóló megállapodást

Több éves előkészítő munka eredményeként 2026. június 26-án a Nyomda- és Papíripari Szövetség (NYPSZ) és a Papír- és Nyomdaipari Műszaki Egyesület (PNYME) vezetői, Orgován Katalin és Fábián Endre aláírták a két szervezet összeolvadásáról szóló megállapodást.
Az egyesülés eredményeként létrejövő új szakmai szervezet Magyar Nyomda- és Papíripari Egyesület néven működik majd tovább.
A két szervezet az elmúlt években már közös ügyvezetéssel és összehangolt szakmai munkával működött, így az egyesülés elsősorban jogi és szervezeti keretet ad a gyakorlatban már megvalósult együttműködésnek.
Az egyesülés célja egy olyan egységes szakmai szervezet létrehozása, amely a teljes hazai nyomda- és papíripari ágazat számára még erősebb érdekképviseletet, szélesebb szakmai együttműködési lehetőségeket és hatékonyabb közös fellépést biztosít.



